Суд у Чехії заарештував росіянина, який брав участь в окупації Криму

Суд у Чехії заарештував росіянина Олександра Франчетті, який брав участь в окупації Криму. Про це повідомляє російське пропагандистське агентство РИА Новости з посиланням на його адвоката.

Сам Франчетті відкидає звинувачення і стверджує, що це «крок до фашизму». Захист росіянина збирається оскаржити рішення.

Офіс генпрокурора ще в серпні 2020 року звернувся до Міністерства юстиції Чехії із запитом про видачу Франчетті, а після затримання останнього підтвердив його актуальність. Росіянина розшукують для притягнення до кримінальної відповідальності за участь у збройних формуваннях “Самооборона Крыма” і “Северный ветер” (ст. 260 КК України).

12 вересня в аеропорту Праги затримали росіянина Олександра Франчетті, який брав участь в окупації Криму. Це сталося на підставі ордера на арешт, виданого Україною.

Франчетті — російський фітнес-тренер з постійним місцем проживання в Чехії. Він очолював розвідувальну групу Северный ветер біля окупованого Севастополя.

В одному з інтерв’ю Франчетті заявляв, що в “Северный ветер” входили 11 осіб, а сама група розвідників відповідала за охорону ліній електропередач, газопроводу, а також виявлення «екстремістських груп». Також він казав, що угруповання співпрацювало з командуванням Військово-морського флоту Росії.

За даними центру Миротворець, Франчетті приїхав до Криму в 2014 році і вступив до незаконного збройного формування Оборона Севастополя. Його група розвідників займалася терором проукраїнського населення міста. Франчетті також нагородили медаллю “За возвращение Крыма”.

Реклама

Залишити коментар