Заборгував значні аліменти: чернівчанина обмежили у праві виїзду за кордон

Чернівчанину, який несистематично сплачував аліменти та заборгував значну суму дитині, тимчасово обмежили у праві виїзду за межі України. Про це повідомляє Чернівецька ОДА.

Це спонукало чоловіка сплатити 101 391 гривню, які він був винен, інформує Південно-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.

Нагадаємо, в Україні діє Єдиний реєстр боржників. Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України «Про виконавче провадження», Єдиний реєстр боржників – це база даних, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання та запобігання відчуженню боржниками майна.

Відомості, включені до Єдиного реєстру боржників, є відкритими та розміщуються на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України. До цього переліку потрапляють особи, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці.

До боржників державні виконавці можуть застосовувати обмеження у праві: виїзду за межі України, керування транспортним засобам, полювання, користування зброєю та арештовувати майно боржника.

Відповідно до чинного законодавства, гарантований мінімальний розмір аліментів становить 50% від прожиткового мінімуму. Так, для дітей віком до 6 років нині ця сума складає 1006,50 гривень, а для дітей від 6 до 18 років – 1255 гривень.

Реклама

Залишити коментар