В Україні розпочали експериментальний проєкт: допомагатимуть малозабезпеченим сім’ям

1 вересня в Україні розпочали експериментальний проєкт з організації в територіальних громадах соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах. Про це повідомляє Чернівецька ОДА.

Метою проєкту є підвищення ефективності роботи з виявлення сімей та дітей, які перебувають у скруті, надання їм комплексу соціальних послуг, спрямованих на подолання складних життєвих обставин, мінімізацію їх наслідків, запобігання потраплянню дітей в заклади інституційного догляду.

Згідно із ним, з 1 грудня 2021 року проводитимуть апробацію інтегрованої моделі соціальних послуг і деяких видів державної допомоги, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім’ї.

Участь у проєкті можуть брати сільські, селищні, міські ТГ, в яких:

  • введено посади фахівців із соціальної роботи та забезпечено проведення ними соціальної роботи;
  • визначено потреби населення у соціальних послугах;
  • утворено комунальний заклад, який проводить соціальну роботу і надає соціальні послуги (центр соціальних служб, центр надання соціальних послуг тощо), та забезпечено його діяльність або здійснено закупівлю соціальних послуг для населення у надавача соціальних послуг недержавного сектора;
  • у відповідному місцевому бюджеті передбачено кошти для надання соціальних послуг;
  • у програмі соціально-економічного розвитку відповідної території визначено показники ефективності соціальної роботи (збільшення кількості виявлених сімей та дітей, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах; охоплення соціальними послугами не менше ніж 85 відсотків виявлених сімей та дітей; збільшення частки сімей та дітей, охоплених послугою із соціального супроводу, до загальної кількості сімей та дітей, охоплених соціальними послугами; зменшення кількості повторно виявлених сімей та дітей).

Пілотний проєкт буде тривати до 1 вересня 2023 року.

Територіальним громадам для участі у проєкті необхідно надати заяву та відповідний пакет документів, сформований за встановленою формою у відповідності до зазначеної вище постанови.

Документи потрібно надіслати до 1 жовтня 2021 року до Національної соціальної сервісної служби України за адресою: вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01601.

У разі, якщо рішення про участь у реалізації експериментального проєкту виконавчим органом сільської, селищної, міської ТГ прийнято після 1 жовтня 2021 року, документи подаються з 1 до 15 квітня 2022 року.

Реклама

Залишити коментар