В яких областях України зафіксували найбільше випадків штаму Дельта — дані МОЗ

В Україні станом на 31 серпня зафіксували 855 випадків штаму коронавірусу Дельта, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на відповідь Міністерства охорони здоров’я.

На запит видання в Міністерстві охорони здоров’я відповіли, що найбільше випадків штаму Дельта офіційно виявили в п’яти областях: Чернівецькій (68), Одеській (61), Рівненській (60), Івано-Франківській (58) і Тернопільській (52).

У Волинській, Київській і Донецькій областях — по 47 випадків, у Харківській — 45, у Вінницькій і Луганській — по 43, в Житомирській і Хмельницькій — по 39. У Закарпатській області виявили 37 випадків, в Полтавській — 31, у Чернігівській і Львівській — 25 і 24 відповідно. У Києві відомо про 21 випадок, в Черкаській — 20, у Кіровоградській — 18.

Найменше випадків штаму Дельта — в Запорізькій (11), Сумській (10), Миколаївській (4), Дніпропетровській (3) і Херсонській (2) областях.

У серпні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що восени в Україні очікується нова хвиля COVID-19 через активне розповсюдження штаму Дельта. Він наголосив, що єдиний спосіб захиститися від важких наслідків COVID-19 — вакцинація.

У МОЗ заявили, що штам Дельта викликає лихоманку, головний біль, біль у горлі і нежить, а кашель і втрата нюху або смаку менш розповсюджені. Більш серйозні симптоми, характерні для штаму, — порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми і формування згустків крові, які призводять до загибелі тканин і гангрени.

Реклама

Залишити коментар