Головне — щоб була “хімія” між Україною і США — Арсеній Яценюк на дискусії КБФ

Зустріч президентів України та США була хорошою. Та чи була вона історичною? Аби історія розсудила, потрібен час, — підкреслив голова Київського Безпекового Форуму, Прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк під час онлайн дискусії КБФ.

Після зустрічі з Джозефом Байденом, нагадав Арсеній Яценюк, президент Зеленський сказав, що не впевнений, чи була певна “хімія” між президентом України і президентом Сполучених Штатів.

“На мою думку, найбільш важливе питання, чи ми маємо хімію між Україною та Сполученими Штатами. Тому що ми, як демократична держава, мали цілий ряд президентів, і Сполучені Штати мали різних президентів також”.

Арсеній Яценюк підкреслив, що вважає зустріч президентів України і США “безсумнівно хорошою”.

“Оптика в цій зустрічі була правильна”.

Він також відзначив спільну заяву Сполучених Штатів і України.

Це певний план дій між нашими двома країнами. Це дуже чітко визначені результати, які мають бути досягнуті українською стороною. І дуже чітко визначені цілі, досягнення яких має бути підтримано владою США. Дуже важливо, що обидва президенти погодили чітко визначений порядок денний і дорожню карту“.

На його думку, ключовим питанням є те, чи Україна готова зробити свою частину роботи, чи український уряд і президент це втілять.

Переконаний, що це єдиний варіант, адже це воля українського народу — мати потужну демократичну процвітаючу Україну, яка раніше чи пізніше стане членом НАТО, Україну, яка буде енергетично незалежною, буде потужним партнером і союзником США і стане членом Європейського Союзу в майбутньому“, — наголосив він.

Голова КБФ також відзначив кілька питань, які ще потребують розв’язання. Зокрема, “Північний потік-2”.

“Це не просто двостороннє питання між Україною і США. Воно передбачає, як мінімум, співробітництво між Україною, Німеччиною, Європейським Союзом і Сполученими Штатами”

Він наголосив, що не підтримує “ані рішення канцлера Меркель, ані рішення американської адміністрації підтримати цей проєкт”: “Це антиамериканський, антиукраїнський і антиєвропейський проєкт”.

Арсеній Яценюк наголосив, що Європа вже постраждала від цього проєкту, тому що російський “Газпром” почав маніпулювати енергетичним ринком ЄС і  вже отримав 6 мільярдів доларів лише за останні 3 місяці. 

“Також, безперечно, маємо більше обговорювати питання Мінського процесу. Адже він зайшов у глухий кут. І знову-таки, це не двостороннє питання, а, як мінімум, тристороннє питання між Україною, Францією, Німеччиною, плюс Сполучені Штати”, — наголосив він.

Реклама

Залишити коментар