Україна отримала від США понад 188 тисяч доз вакцини Pfizer

Україна отримала понад 188 тисяч доз вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech від уряду США в межах механізму COVAX.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

“У суботу, 28 серпня, Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 188 370 доз вакцини Comirnaty від COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ці дози разом із розчинником для розведення вакцини надає Україні уряд США через ініціативу COVAX в межах глобальних заходів щодо забезпечення справедливого та рівного доступу до безпечних та ефективних вакцин проти COVID-19 для всіх країн світу.

Нова партія вакцин призначена для використання у центрах масової вакцинації та для організованих колективів.

“Я хочу щиро подякувати урядові США та нашим партнерам, які в межах ініціативи COVAX і поза нею допомагають захистити якомога більше українців, насамперед з пріоритетних груп, від тяжких наслідків коронавірусної хвороби”, – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Своєю чергою повірена у справах США в Україні Крістіна Квін наголосила, що вакцини – один із найкращих засобів, які є для боротьби з пандемією.

“Сполучені Штати Америки віддані глобальній боротьбі з COVID-19, і ми пишаємося співпрацею з Україною, яка веде до розширення доступу до якісних та схвалених вакцин проти COVID-19 по всій країні”, – заявила вона.

Зберігання й логістику мРНК-вакцин з цієї поставки в межах COVAX, із дотриманням відповідного холодового ланцюга, в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID через проєкт SAFEMed.

“ЮНІСЕФ вдячний уряду США за незмінну підтримку відповіді на пандемію та рятівної вакцинації від COVID-19 в Україні. Сьогодні вона надзвичайно важлива та своєчасна. З огляду на перспективу нової хвилі COVID-19 потрібно, щоб якомога більше батьків, якомога більше вчителів отримали щеплення. Ми знаємо, що вакцини працюють. Зараз, коли вакцини доступні, важливо, щоб вчителі і батьки отримали свій захист і могли повноцінно підтримувати 4,2 мільйона школярів в Україні”, – сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт зазначив, що ВООЗ вітає надходження додаткових вакцин для захисту населення України.

“Протягом останніх місяців ми регулярно поставляємо вакцину, і зараз Україна робить більш ніж 1 мільйон щеплень на тиждень, що дуже обнадійливо. Вакцинація разом із заходами громадського здоров’я допомагають нам подолати пандемію. І я закликаю людей із груп ризику, людей похилого віку та медичних працівників, які ще не отримали вакцину проти COVID-19, звернутись до свого сімейного лікаря або до центрів вакцинації, відкритих зараз по всій країні, щоб отримати щеплення до початку наступної хвилі пандемії, бути в безпеці та зберегти своє здоров’я”, – заявив він.

Реклама

Залишити коментар