3D принтер та мікроскопи: у 5 буковинських школах створили сучасні лабораторії

Цьогоріч у 5 школах Буковини створили STEM-лабораторії. Це інноваційні середовища, де за допомогою дослідів та експериментів діти опановуватимуть практичні навички. Про це повідомляє Чернівецька ОДА.

Одна з таких лабораторій з’явилася у Чернівецькому ліцеї № 3 медичного профілю.

Ми отримали устаткування для облаштування STEM-лабораторії за профілем “Хімія-біологія”. Тут є сучасні мікроскопи, спеціальні набори для досліджень, електронні ваги, 3D-принтер та сканер. Відтак діти зможуть відточувати практичні навички, що є важливим аспектом у процесі навчання. Також наш ліцей тепер має нове обладнання з робототехніки”, – пояснила директорка ліцею Ганна Грицюк.

STEM-лабораторії отримали також Чернівецький ліцеї № 1 математичного профілю, Чернівецький багатопрофільний ліцей №4, Сторожинецький і Кельменецький ліцеї.

Закупили їх за кошти освітньої субвенції. Також за ці гроші у 2021 навчальному році у 20 школах області облаштували 39 кабінетів природничо-математичного профілю.

Реформа шкільної освіти кардинально змінює не лише її зміст, а й сам простір. Він має відповідати сучасним методикам та технологіям навчання й бути безпечним, доступним та комфортним“, – сказала заступниця голови Чернівецької ОДА Ірина Ісопенко.

Загалом же, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України “Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2019 рік”, на оснащення шкіл обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторіями Буковині виділили 15 мільйонів 748 тисяч 200 гривень.

З них 8972, 6 тисяч гривень використали на закупку обладнання для кабінетів природничо-математичного профілю, а ще 6648,9 – на придбання 5 STEM-лабораторій.

Реклама

Залишити коментар