Світ близький до незворотного глобального потепління – звіт ООН

Спека, урагани та інші екстремальні погодні явища, які відбуваються зараз, ймовірно, стануть ще більш серйозними.

Світ близький до незворотного глобального потепління, і люди “однозначно” до цього причетні.

Таку гучну заяву зробила група експертів ООН, оприлюднивши висновки доповіді Міжурядової групи експертів з питань змін клімату, повідомляє BBC

Ймовірно, середня глобальна температура до 2040 року на 1,5 °C перевищить рівень 1850-1900 років, йдеться у доповіді.

Вчені попереджають, що підвищення температури більш ніж на 1,5 °C може викликати раптову зміну клімату з катастрофічними наслідками, зокрема, спричинити настільки сильну спеку, від якої люди вмиратимуть, просто перебуваючи на відкритому повітрі.

Якщо світ різко не скоротить викиди, зростання температури може скласти 2,0 ° C до 2060 року і 2,7 °C до кінця століття.
Спека, урагани та інші екстремальні погодні явища, які відбуваються зараз, ймовірно, стануть ще більш серйозними.

Звіт, заснований на більш ніж 14 тис. наукових досліджень, дає найбільш повну і детальну картину того, як зміна клімату змінює світ природи – і що ще може бути попереду.

Ключові висновки у звіті:

  • Останні 5 років були найспекотнішими за всю історію спостережень з 1850 року.
  • Швидкість підвищення рівня моря приблизно в три рази вища, ніж в 1901-1971 роках.
  • Екстремально високі температур стали більш частими з 1950-х років, а низькі – більш рідкісними.
  • Людський вплив “дуже ймовірно” (90%) є основною рушійною силою глобального танення льодовиків з 1990-х років і зменшення арктичного морського льоду.
  • Ситуація може стати ще гіршою, якщо потепління викличе петлі зворотного зв’язку, які призводять до ще більших викидів вуглецю, що викликає потепління клімату. Це може спричинити танення вічної мерзлоти в Арктиці або зникнення глобальних лісів.
  • Якщо рівень викидів не знизиться в найближчі два-три десятиліття, то нагрів в 3 °C виглядає як катастрофа. Якщо ж кількість викидів не зменшеться зовсім, то ми на шляху до переходу від 4 °C до 5 °C, що є межею апокаліпсису.

У звіті чітко сказано, що справа не тільки в температурі – зміна клімату призводить до різних змін в різних регіонах – і всі вони будуть посилюватися у міру подальшого глобального потепління.

Ці зміни включають в себе більш інтенсивні дощі і пов’язані з ними повені, більш інтенсивну посуху в багатьох регіонах, підвищення рівня моря у прибережних районах, посилення танення вічної мерзлоти, закислення океану і багато іншого.

Реклама

Залишити коментар