Висока смертність при інфікуванні «Дельтою» спостерігається саме серед невакцинованих – Кузін

Висока смертність при інфікуванні коронавірусним штамом «Дельта» спостерігається серед невакцинованих. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Дійсно людина, яка інфікована штамом «Дельта», вона набагато заразніша і в неї більша кількість вірусних часточок знаходиться у верхніх дихальних шляхах. І в той же ж самий час вона дійсно частіше призводить до госпіталізації людини, тобто вона важче протікає у людини, яка інфікована штамом «Дельта». Однак щодо летальності різні країни дають різну інформацію. Найчастіше високі рівні смертності при інфікуванні «Дельтою» спостерігалися саме серед невакцинованого населення. У тих країнах, де переважна більшість населення була вакцинована, цифри смертності не відрізнялися від, наприклад, штаму «Альфа», – зазначив Кузін.

Він підтвердив, що ефективність вакцини у випадку інфікування «Дельтою» знижується на 10 відсотків.

«Так. Але все рівно захист є. І зараз ті країни, де реєструється спалах «Дельти», вони показують, що переважні відсотки смертності, переважні відсотки важкого перебігу (це майже 98-99відсотків), то це серед невакцинованого населення», – пояснив головний санлікар.

Реклама

Залишити коментар