Moderna заявила про ефективність вакцини у 93% через пів року після другої дози

Американська компанія Moderna заявила у четвер, що її вакцина проти коронавірусу ефективна на 93% через шість місяців після введення другої дози препарату.

Про це повідомляє Reuters.  

“Наша вакцина проти COVID-19 демонструє стійку ефективність у 93% протягом півроку, однак ми розуміємо, що варіант “Дельта” є значною новою загрозою, тому ми повинні залишатися пильними”, – сказав виконавчий директор Moderna Стефан Бенсель.

Раніше компанія повідомляла про ефективність у 94,5%.

Водночас у компанії заявили, що до початку зимового сезону буде необхідна бустерна доза, оскільки рівень антитіл, ймовірно, знизиться.

Moderna – це мРНК-вакцина, яка діє за тим самим принципом, що й вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Вона також містить молекули мРНК, яка є своєрідною інструкцією до створення шипоподібного білка коронавірусу. Потрапляючи в клітини людини, вона вчить їх робити копії цього білка. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині та виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.

Вакцина Moderna схвалена до екстреного застосування Всесвітньою організацією з охорони здоров’я, Європейським агентством з лікарських засобів, Федеральною агенцією з контролю та профілактики захворювань США, також використовується в Канаді, Ізраїлі, Японії та інших країнах.

Реклама

Залишити коментар