Зеленський підписав закон про тимчасове скасування штрафів за виїзд з ОРДЛО через Росію

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який тимчасово скасовує штрафи за порушення порядку в’їзду-виїзду з тимчасово окупованої території України.

Про це повідомили в Офісі президента.

Зокрема, цей закон передбачає, що громадян України, які живуть на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), не штрафуватимуть за порушення правил під час дії карантину або блокування контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ).

Однак це стосуватиметься лише випадків гуманітарного характеру, які визначає уряд. Наприклад:

  • повернення громадян та членів їхніх сімей до місця проживання;
  • возз’єднання сім’ї;
  • важка хвороба, смерть близьких родичів;
  • необхідність забезпечення ліками та виробами медпризначення, проходження лікування тяжких та/або хронічних хвороб;
  • виїзд з ТОТ людини, яка має документи на постійне чи тимчасове проживання в іншій державі;
  • перетин КПВВ дитиною до 16 років для оформлення документів (у супроводі одного з батьків (усиновлювачів) або інших законних представників);
  • необхідність прийняття спадщини.

Як зазначалося у пояснювальній записці до відповідного законопроєкту, з початком епідемії COVID-19 та запровадженням карантину ситуація із перетином КПВВ погіршилася. З березня минулого року пропускні пункти періодично не функціонували або функціонували в обмеженому режимі.

Цьогоріч ситуація ускладнилась ще й тим, що бойовики в односторонньому порядку відмовлялися пропускати людей. Внаслідок цього зазвичай із семи КПВВ працювали лише один-два. Станом на квітень 2021 року працювали лише «Станиця-Луганська» та «Новотроїцьке». Водночас діяльність КПВВ «Новотроїцьке» фактично заблокована з боку бойовиків через додаткові процедури отримання дозволу на перетин та суттєве обмеження часу роботи.

У таких умовах, вказують автори законопроєкту, люди фактично позбавлені можливості законно виїхати з тимчасово окупованих територій, що спричинило збільшення випадків порушення порядку в’їзду-виїзду: люди виїжджають із ТОТ на територію Російської Федерації.

За це законодавство передбачає адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 1,7 тисячі до 5,1 тисячі гривень. Якщо ж порушити порядок вдруге або групою людей, це загрожує штрафом від 5,1 тисячі до 8,5 тисячі гривень.

Водночас жителі ТОТ часто виїжджають з окупованих територій, щоб отримати медичну допомогу, пенсію, документи чи на навчання.

Так, наприклад, у МОН просили прикордонників не карати абітурієнтів з окупованих територій, які хочуть вчитися в українських вишах ㅡ вони змушені порушувати порядок в’їзду, щоб усе ж подати документи.

Реклама

Залишити коментар