«Замість газет і музеїв – генделики?» Влада має знайти шляхи для підтримки місцевих ЗМІ, – Максим Бурбак

Влада Чернівців має знайти шляхи для підтримки місцевих ЗМІ, а не вишукувати способи, як позбавити редакцій приміщень. Про це в ефірі програми «Постфактум» заявив народний депутат двох скликань Максим Бурбак.

«Зараз спливає термін оренди приміщень для деяких чернівецьких ЗМІ та організацій, – зазначив політик. – Відповідно до нового закону щодо оренди приміщень комунальної власності, всі ті площі, які пільгово надавалися для редакцій, тепер підуть на аукціон через Prozorro. Практично всі редакції газет не будуть мати фінансової можливості сплачувати орендну плату. А закон надання пільг для ЗМІ та інших організацій забороняє.

Маленький приклад. Художній музей на Центральній площі, який орендує приміщення у міської ради, за новим законом повинен буде платити десь 400 тис грн в місяць. Схожа ситуація і в  газет «Буковина», «Час», ТРК «Чернівці». Думаю, що зараз всі разом повинні вирішити це питання, щоб «Буковина» – найстаріша газета області – не була зачинена. Це великий виклик.

І треба розуміти, що наше місто може перетворитися на місто генделиків. У нас повинні бути і незалежні ЗМІ. Прикро, що Олексій Каспрук свого часу не виніс це питання на виконком і оренда приміщень для ЗМІ не була продовжена на більший термін. І це зараз черговий виклик і міській раді, і міському голові.», – зазначив Максим Бурбак.

Нагадаємо, газета «Буковина» звернулася сьогодні з відкритим листом до міського голови Чернівців Романа Клічука. За новим законодавством значно збільшується вартість оренди комунальних приміщень. Через ці новації редакція може залишитися без приміщення, в якому вона функціонує з 40-х років минулого століття

Реклама

Залишити коментар