Яценюк: Основою демократії є баланс влади. Зараз такого балансу в Україні немає

Арсеній Яценюк висловився за необхідність тримати баланс влади в країні, який є основою демократії. Про це Прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк сказав у Атлантичній раді у Вашингтоні 14 липня.

Він зазначив, що не радий цьому рішенню.

“Я був Прем’єр-міністром, який двічі призначав його міністром внутрішніх справ. Він дуже потужний державник. Він зробив чимало для реформування Національної поліції, і ми робили це власне за підтримки уряду Сполучених Штатів. Подивіться, які рейтинги популярності Національної поліції в Україні, — дуже високі. Подивіться на Службу надзвичайних ситуацій, яка також підпорядкована панові Авакову. Вона також зробила величезний прогрес”.

Це рішення, як я розумію, було президента Зеленського. Пан Аваков вчинив добросовісно і дуже гідно. Він подав у відставку і сказав: до побачення”, — додав Арсеній Яценюк.

Він висловлював побоювання за збереження балансу влади в країні.

Основою демократії є баланс влади. Зараз такого балансу в Україні немає. Оскільки президент контролює парламент, президент контролює виконавчу владу, президент має серйозний вплив на судову владу, і він же контролює офіс президента. Отже дуже важливо тримати баланс гілок влади як основу дієвої демократії“.

“З одного боку, це добре, оскільки в президента є величезні можливості рухати реформи вперед. Із іншого ж боку — у демократіях, що розвиваються, інколи виникають певні складності, коли є хтось, хто контролює все в країні”, — зазначив Прем’єр 2014-2016 років.

Відповідаючи на запитання щодо діяльності РНБО України, Арсеній Яценюк зазначив, що РНБО має право накладати санкції, і нагадав, що був автором законопроєкту про санкції.

За його словами, санкції потрібно вводити “щодо усіх цих бандитів, антиукраїнських елементів, як передбачає законодавство”.

Але необхідне дотримання процедур, в тому числі судових. Інакше це буде “картковий будинок”. Я закликаю владу та РНБО дотримуватися закону і Конституції, переслідувати терористів та інші елементи в належний правовий спосіб, використовуючи всі правові інструменти“, —сказав він.

Реклама

Залишити коментар