Нова назва скверу у центрі викликала обурення: чернівчанин склав петицію

Нещодавно стало відомо, що сквер у центрі міста хочуть назвати Днем Вишиванки. Леся Воронюк заявила, що рішення вже було узгоджено топонімічною комісією міськради Чернівців. Проте, за словами чернівчанина Тараса Полатайка, сквер має історичну назву – Площа Франца Йосипа. Про це йдеться у зареєстрованій електронній петиції на сайті міської ради, пише МБ.

Насправді, сквер має історичну назву – Площа Франца Йосипа. А така заява не відповідає дійсності, та є топонімічним вандалізмом. Пропоную залишити за сквером його історичну назву, а Днем Вишиванки назвати сад 14-го корпусу ЧНУ, за адресою Кафедральна 2“, —пропонує чернівчанин.

Тарас Полатайко пише, що така заява “не відповідає дійсності, та є топонімічним вандалізмом”.

Насправді, сквер має історичну назву – Площа Франца Йосипа. А така заява не відповідає дійсності, та є топонімічним вандалізмом. Пропоную залишити за сквером його історичну назву, а Днем Вишиванки назвати сад 14-го корпусу ЧНУ, за адресою Кафедральна 2″, – пропонує чернівчанин.

“Це – колишній сад Крайового уряду Буковини, спороєктований архітекторами у стилі французького садово-паркового мистецтва. Зараз це 4 500 квадратних метрів занедбаної території у самому центрі Чернівців, яка ніяк не використовується.Таке рішення дасть можливість ініціаторам перейменування відродити занедбаний сад і назвати його Днем Вишиванки”, — йдеться у тексті петиці

Реклама

Залишити коментар