Тіхановська заявила, що зустрічалася з Зеленським

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тіхановська заявила, що зустрічалась з президентом України Володимиром Зеленським.

Про це Тіхановська розповіла в інтерв’ю Сегодня.

«Ми на зв’язку з представниками уряду України. Я один раз зустрічалася онлайн з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, позавчора ми перетиналися з паном Зеленським на заході в Литві», — заявила Тіхановська.

Також лідерка білоруської опозиції відзначила підтримку з боку України, відзначивши, що Україна прийняла десятки тисяч білорусів, зокрема, допомогла їм і у працевлаштуванні.

«І нехай ще не було офіційних зустрічей на найвищому рівні, але цю щоденну підтримку ми відчуваємо. І те, що Україна приєднується до санкцій Євросоюзу, вказує на те, що Україна — з білоруським народом», — додала Тіхановська.

Світлана Тіхановська — білоруська політична діячка, кандидатка в президенти Білорусі, що перебуває у вигнанні.

У Білорусі 9 серпня 2020 року пройшли вибори президента. З перших днів виборча кампанія супроводжувалися масовими протестами проти Олександра Лукашенка, який одноосібно править країною майже 27 останніх років.

Після фальсифікації результатів виборів на користь Лукашенка протести продовжилися. Білоруси вимагають нових, чесних виборів і звільнення політв’язнів.

Багато протестувальників зазнали переслідувань, тисячі були затримані. Силовики застосовували проти учасників протестів світлошумові гранати, гумові кулі, водомети, жорстоко били їх. З початку протестів загинули щонайменше вісім осіб. За словами лідера опозиції Світлани Тіхановської, в кінці року протести перейшли в «підпільну боротьбу».

Реклама

Залишити коментар