РНБО не стала створювати чорний список сайтів

На засіданні робочої групи, створеної при Раді національної безпеки й оборони, ідею створення реєстру заборонених вебресурсів, яку обговорювали раніше, визнали застарілою і невиправданою.

Як повідомили у пресслужбі РНБО, робоча група з питань захисту інформаційного простору на установчому засіданні 9 липня обговорила способи протидії російській дезінформації та фейкам в інтернеті.

«Від самого початку засідання робочої групи усі учасники визнали ідею створення реєстру заборонених ресурсів застарілою та невиправданою. Світовий досвід свідчить про необхідність запровадження більш сучасних підходів, які не дозволять користуватися інструментом чорних списків у нецільовий спосіб. Хоча звучали й абсолютно неприйнятні пропозиції використання Інтернету тільки за білими списками», — розповіли в РНБО.

Повідомляється, що основний фокус засідання було зосереджено на виробленні механізмів та алгоритмів дій для операторів телекомунікацій із виконання закону про санкції та захисту вітчизняного інформаційного простору.

«В такий спосіб має бути створено прозорі правила гри для всіх учасників ринку, а держава забезпечить інтереси громадян із протидії інформаційним загрозам», — відзначили у відомстві.

Було вирішено, що невелика підгрупа технічних фахівців має напрацювати пропозиції до проєкту документу з описом механізмів обмеження доступу до заборонених інформаційних ресурсів, для подальшого вивчення та узгодження усіма учасниками робочої групи.

«Напрацювання робочої групи буде використано для внесення відповідних нормативних змін. При цьому буде враховано досвід демократичних країн світу, де існують та реалізовані такі механізми, які не обмежують права та свободи громадян, проте забезпечують високій рівень захисту від гібридних загроз», — підкреслено в повідомленні.

До робочої групи з питань захисту інформаційного простору при РНБО увійшло понад 30 учасників, зокрема всі провідні вітчизняні оператори електронних комунікацій, інтернет-провайдери і профільні громадські організації: Інтернет асоціація України, Українська асоціація операторів зв’язку Телас, Український союз промисловців і підприємців, ТОВ ДАБЛ Ю НЕТ ЮКРЕЙН, ПрАТ ВФ Україна, ПрАТ ДАТАГРУП, ТОВ Воля-Кабель, АТ Укртелеком, ПрАТ Київстар, ТОВ Лайфселл та інші.

З боку держави в робочій групі взяли участь представники апарату РНБО, Служби безпеки, НКРЗІ, Держспецзв‘язку, Держтелерадіо, Міністерства культури та інформаційної політики та Міністерства цифрової трансформації.

Реклама

Залишити коментар