Що робитимуть із пам’ятником-погруддям Сидору Воробкевичу у сквері по вулиці М. Коцюбинського поблизу центрального корпусу ЧНУ, мають вирішити у липні. Про це у коментарі МБ повідомив директор департаменту урбаністики та архітектури Чернівецької міськради Андрій Тимофійчук.
Посадовець зазначив, що питання стосовно пам’ятника у міськраді вирішуватимуть спільно з художньою радою, обласним управлінням культури.
“Щодо центральної зони, рішення ще точного немає. Буде круглий стіл за участю професійних митців, художників, скульпторів, архітекторів з цього приводу. На нашу думку, центральна локація має слугувати магнітом цього скверу“, — сказав чиновник.
У будь-якому випадку треба щось замінити або допрацювати, переконаний Тимофійчук.
“Залучимо сина покійного скульптора Миколи Лисаківського – автора погруддя. Він передасть думки, висловлювання батька, який ще давно вважав, що погруддя має бути замінене, бо воно з нетривких матеріалів. Як на мене, це показово, що погруддя зараз у такому стані. Насправді, про нього не дбали належно раніше. Якщо відновлювати погруддя, воно має щонайменше осучаснитися і не потребувати фарбувань що три місяці. Ми міркуємо над тим, як надати йому вигляд на довгі роки”.
Одна з пропозицій така: у центральній частині скверу має бути фонтан.
“Але якщо й буде фонтан, то не стаціонарний, а мобільний, як за кордоном. Можливо, це буде у комплексі з погруддям“, – розмірковує чиновник.
Щодо самого скверу, тут створять зони для туристів, повністю нове освітлення з заміненими опорами, лавиці з сучасних матеріалів, які не потребують щосезонного фарбування і стійкі до проявів вандалізму. З’явиться і багато зелених насаджень: кущі, дерева. А частина бруківки буде від заводу “Ковальська” – за словами Тимофійчука, вартість такої бруківки удвічі перевищує ціну звичайної.
“Бруківку від цього заводу беруть тільки на топові майданчики в Україні. Вигляд буде класний”, – запевняє посадовець.
Андрій Тимофійчук розповідає, що перед початком робіт проєктна група, обстежуючи парк, нарахувала 21 пень від зрубаних дерев.
“Тому ухвалили рішення: малоцінні зелені насадження замінити новими, які можна буде формувати і розвивати. У будь-якому випадку будуть і дерева, і кущі, і газони. Сквер реконструюють за кошти забудовників міста у рамках виконання меморандуму між міською радою та забудовниками”.
Загальна вартість робіт без урахування центральної частини скверу – 2,8,-2,9 мільйона гривень.