Тортури і переслідування з боку окупаційної влади: ООН опублікувала нову доповідь щодо Криму

Організація Об’єднаних Націй 18 червня оприлюднила чергову проміжну доповідь щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму. В ній, зокрема, йдеться про переслідування кримських татар і тортури людей, які перебувають під вартою.

Про це йдеться на сайті ООН.

Так, в ООН повідомляють, що продовжують отримувати повідомлення про катування та неналежного ставлення з боку співробітників Федеральної служби безпеки та інших російських правоохоронців щодо людей, яких у Криму утримують під вартою.

«Зберігається очевидна безкарність за застосування тортур і неналежного ставлення окупаційною владою. УВКПЛ не відомо про жоден випадок, коли ймовірні винні були притягнуті до відповідальності», — йдеться у доповіді.

Крім того, в ООН фіксують довільні арешти людей, зокрема кримських татар. У деяких випадках правоохоронці навіть не повідомляли про причини затримання.

У доповіді також ідеться про неналежні умови утримання ув’язнених, зокрема про ненадання їм необхідної медичної допомоги. 

«За наявною інформацією, довільне переведення у штрафний ізолятор, часто у формі одиночного ув’язнення, використовувалось як форма покарання за незначні дисциплінарні проступки або як метод примусу затриманих до надання показань», — розповіли у доповіді.

Також в ООН згадують про порушення окупаційною владою Криму прав громадян на свободу слова та віросповідання. Зокрема згадали й про випадки переслідування Православної церкви України.

Заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова наголосила, що цей документ фіксує тортури й переслідування на півострові, а також безкарність органів російської окупаційної влади.

Також посадовиця згадала й ті частини документа, у яких йдеться про наступ на свободу ЗМІ, позбавлення житла кримчан та порушення права на віросповідання.

«Це ті практики у порушення норм міжнародного права, які з собою принесла Росія як окупаційна влада на українські землі Криму та Донбасу. Продовжуємо працювати з міжнародною спільнотою задля встановлення справедливості та відновлення територіальної цілісності України», — резюмувала Джапарова.

Реклама

Залишити коментар