РНБО ввела санкції проти причетних до розробки вірусу NotPetya – пов’язаних з Росією

РНБО запровадила санкції щодо 4 юридичних і 6 фізичних осіб, причетних до розробки вірусу Petya та кібератак на об’єкти критичної інфраструктури України.

Про це, 18 червня, під час брифінгу за підсумками засідання РНБО повідомив секретар Радбезу Олексій Данілов.

«Рішенням Радбезу були застосовані санкції щодо 4 юридичних і 6 фізичних осіб, які афілійовані зі спецслужбами Російської Федерації. Це юридичні і фізичні особи безпосередньо причетні до розробки компонентів вірусу NotPetya. Вони здійснювали його адміністрування, модерацію, організовували кібератаки на об’єкти критичної інфраструктури нашої країни», – заявив Данілов.

За його словами, було встановлено, що ці кіберзлочинці внесені до санкційних списків США і обвинувачуються правоохоронними органами Сполучених Штатів у рамках кримінального процесу за здійснення кібератак.

Нагадаємо, наприкінці червня 2017 року низка українських державних та приватних компаній були уражені вірусом Petya.A. У Національній поліції 28 червня 2017 повідомили, що за фактами втручання в роботу комп’ютерних мереж розпочато 23 кримінальні провадження, а також зауважили, що виходячи з аналізу завантажувальної частини вірусу, можна з високим ступенем вірогідності стверджувати, що це нова модифікація трояна Petya.

Реклама

Залишити коментар