На святкування 30-річчя незалежності України планують витратити 5,5 мільярда гривень

Кабінет міністрів планує витратити на святкування 30-ї річниці незалежності України 5,423 мільярда гривень.

Про це йдеться у висновку Міністерства фінансів до розпорядження Кабміну про план заходів до цьогорічного Дня Незалежності.

«Відповідно до фінансово-економічних розрахунків реалізація проєкту потребуватиме коштів з державного та місцевих бюджетів в обсязі 5 423 200 грн, у тому числі додаткова потреба становитиме 840,5 млн гривень», — йдеться у документі.

Також зазначають, що додаткова потреба бюджетних коштів, необхідна для реалізації окремих заходів в межах святкування, становить 1,6 млрд грн.

Згідно з документом, святкування фінансуватимуть з державного та місцевих бюджетів, а також коштом інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.

Офіційні заходи на День Незалежності України у 2020 році обійшлися державному та столичному бюджету в більш ніж 1,6 млн гривень. На підготовку попурі “Музична історія Незалежності” за участі зірок української естради міністерство гроші не виділяло.

У 2019 році на святкування витратили 549,6 тисячі гривень.

Як повідомлялося, цьогоріч 24 серпня у центрі Києва відбудеться великий військовий парад з прольотом авіації ЗСУ та країн-партнерів.

Також буде організовано урочисте проходження катерів і проліт авіації, повітряний і морський показ озброєння та військової техніки на річці Дніпро в районі Київського річкового вокзалу і Труханового острова.

Урочистості проведуть і в Одесі, де відбудеться проходження бойових кораблів і суден, а також проліт авіації, повітряний і морський показ озброєння та військової техніки.

Восени 2020 року президент України Володимир Зеленський доручив підготувати військовий парад до 30-ї річниці незалежності України.

У попередні роки президентства Зеленського великі військові паради не проводились. Зокрема у 2019-му Зеленський пояснив своє рішення тим, що це — недешеве задоволення.

У 2020 році святкування Дня Незалежності було обмежено через пандемію коронавірусу.

Реклама

Залишити коментар