“Книжковий Арсенал”: У Чернівцях “Видавництво 21” презентує нові видання

До Х Міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал”, що проведуть 23–27 червня, “Видавництво 21” підготувало нові видання.

Окремі книжки приїдуть безпосередньо на “Книжковий Арсенал”. Серед таких – новий роман Артема Чапая “Вивітрювання”, українське видання прози сучасної австрійської письменниці Кароліни Шутті “колись я бігала босоніж по м’якій траві”, збірка малої прози психолога Лідії Орбан-Лембрик “Коли квітне сакура”.Роман “Вивітрювання” – це вже третя книжка Артема Чапая, що виходить у “Видавництві 21”. У 2018 році побачила світ книжка малої прози “The Ukraine”, 2019 року – роман “Дивні люди”. “Вивітрювання” – це постапокаліпсис. У центрі оповіді молода подружня пара, що вирушає у тривалу відпустку високо в гори. Але світ, у який їм доведеться спуститися, повернутися, кардинально відрізнятиметься від того, із якого вони прийшли. Пара добирається до свого помешкання на Київській Русанівці, в обмеженому просторі якої надалі й відбуваються всі основні події, що більше нагадують соціальний експеримент.

Програму “Книжкового арсеналу” вже спланували. Роман “Вивітрювання” презентують на сцені “Сфери” 26 червня о 16:30.

Книжка Кароліни Шутті “колись я бігала босоніж по м’якій траві” виходить у перекладі Володимира Кам’янця і за підтримки Представництва Австрійської служби академічних обмінів у Львові з коштів Міністерства закордонних справ Республіки Австрія. Книжку складають два тексти: “колись я бігала босоніж по м’якій траві” та “Сови літають нечутно”. Наскрізними для них є такі близькі та актуальні для українських читачів питання мови, пошуку власної ідентичності. За роман “колись я бігала босоніж по м’якій траві” Кароліна Шутті 2015 року була відзначена Літературною премією Європейського Союзу.

Опосередковано мова виступає і одним з лейтмотивів у новелі “Сови літають нечутно”. Її головний герой Якоб зростає у гнітючій безмовності батьківської оселі. Поодинокі й короткі контакти з довколишнім світом створюють у заляканого хлопчика уявлення, що поза домом лісника зимові ночі не такі довгі. Підсвідоме прагнення Якоба втекти від страхів і батькових знущань не може не мати фатальних наслідків.

Універсальними за своїми темами є також твори нової книжки психолога Лідії Орбан-Лембрик “Коли квітне сакура”. Ще одна її книжка із циклу дорожніх нотаток психолога. Авторка намагається з’ясувати, чому людина так часто віддає себе у рабство емоцій, влади і гріхів. Вбачаючи довкола себе монстрів, людина вирощує монстрів у собі і сама стає монстром.

З усіма новими книжками “Видавництва 21” можна буде ближче познайомитися під час “Книжкового Арсеналу”.

Реклама

Залишити коментар