ЧНУ увійшов до десятки кращих університетів України: дані згідно рейтингу “Топ-200 Україна 2021”

Оприлюднено результати щорічного академічного рейтингу українських університетів “Топ-200 Україна 2021”. Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича підвищив свої минулорічні результати і ввійшов до десятки кращих, пише 0372.ua. Рейтинг опублікували на сайті euroosvita.net.

Цього року, за визначенням укладачів, під час формування рейтингової таблиці враховано сучасні тенденції розвитку української та світової вищої освіти, що зазнали змін, у тому числі через вплив пандемії COVID-2019.

У рейтингу “Топ-200 Україна 2021” надано пріоритет євроінтеграційним процесам. Зокрема, автори встановили вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (результати у світових рейтингах, участь університетів в програмах Erasmus+ Європейського Союзу та інше) вищими за вагові коефіцієнти національних показників.

Загалом було взято до уваги десять показників оцінювання діяльності університетів. З-поміж них найбільші вагові коефіцієнти мають академічна, науково-видавнича та міжнародна діяльність, оцінка науково-дослідницьких досягнень через порівняння сайтів університетів, цитованість наукових праць вчених університету у високорейтингових наукових виданнях, якість представлення та популярність закладу в інтернет-просторі.

У цьогорічному рейтингу перше місце посів Київський національний університет ім. Шевченка (минулоріч мав другу позицію).

На другій сходинці – НТУУ Київський політехнічний інститут ім. Сікорського, який поступився своїм минулорічним першим місцем.

З шостого на третє місце піднявся Харківський національний університет ім. Каразіна.

Так само посилив свою позицію НУ “Львівська політехніка”, піднявшись із п’ятого на четверте місце.

На п’ятій сходинці – Сумський державний університет (третє місце 2020 року).

Шосте місце посів Львівський національний університет ім. Франка, який на дві позиції поліпшив свій результат порівняно з минулим роком.

З четвертої на сьому сходинку спустився НТУ “Харківський політехнічний інститут”. Натомість Національний університет біоресурсів і природокористування піднявся з чотирнадцятої позиції на восьму.

Замикають цьогорічну десятку два виші, які суттєво поліпшили свої результати. Національному авіаційному університету вдалося піднятися з тридцятого місця на дев’яте, а Чернівецькому національному університету ім. Федьковича – з двадцятого на десяте.

Реклама

Залишити коментар