Контррозвідка СБУ викрила колишнього посадовця РНБО, який був завербований іноземною спецслужбою

Слідчі повідомили про підозру колишньому чиновнику Адміністрації президента і апарату Ради національної безпеки і оборони. За даними правоохоронців, його завербувала іноземна спецслужба.

Оперативники встановили, що чиновник категорії Б протягом тривалого часу збирав і передавав кураторам інформацію, зокрема закритого характеру. Замовників, зокрема, цікавили дані про деталі функціонування органів державної влади України.

Досудове слідство підтвердило факти здійснення ексчиновником розвідувально-підривної роботи проти України. Його ім’я не називається.

Колишньому чиновнику з допуском за формою 2 повідомили підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі на термін від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

1 червня 2021 року суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Як уточнили у прокуратурі Києва, іноземна спецслужба завербувала підозрюваного у 2014, коли він працював в Адміністрації президента. Чоловік нібито збирав, систематизовував та проводив аналітику відомостей, що стосувалися сфери економіки, внутрішньополітичної обстановки, міжнародних відносин, а також стратегічного співробітництва України з ЄС, РФ та Китаєм.

Реклама

Залишити коментар