Перекривають газ без попередження: українці все частіше скаржаться на незаконні дії газових компаній

Останнім часом в соцмережах публікують дедалі більше скарг на незаконні дії газових компаній. До споживачів приходять, нарікаючи на аварійний стан труб. Будинки або окремі квартири відкючають від газопостачання, навіть за наявності сплаченого боргу. Про це йдеться у публікації Главред.

“Нам перекрили газ, без нашої присутності. У поштовій скриньці виявили акт, в якому зазначено, що було аварійне відключення, нібито через загоряння газу. Ніякого загоряння, як і самих співробітників газової служби помічено не було, вдома весь час хтось знаходився”, —  написала у Фейсбуці мешканка Нових Петрівців Оксана Забашта.

Як пояснила жінка Главреду, у сім’ї був борг в 6500 тисяч. Та за словами жінки борг сплатили і того дня газопостачання припинили. В акті зазначили, що був витік.

“Але як вони могли її почути за двором на відстані 10 метрів від будинку? Вдома були 3 людини і коли вони відключали газ, ми нікого не чули і не бачили. Зате коли вони приїжджали його підключати, то вже робили це при нас. За підключення вони запросили 300 гривень і навіть не перевіряли трубу, де нібито був витік”, —  розповіла Оксана Забашта, яка живе у приватному будинку.

Теж саме трапилося і на Чернігівщині.

“У мене боргів не було, газом ми не користувалися вже більше року, усе було сплачено. Тільки в березні місяці за транспортування газу не заплатили 50 гривень. А оскільки всім нам потрібно платити наперед, то сума боргу була 101 гривня на кінець квітня. Коли ми подзвонили в газову службу, то нам пояснили, що у нас був “витік””, — скаржиться на схожу ситуацію в соцмережах мешканка Носівки Чернігівської області Аліна Сірик.

А в Рівному в соцмережах поширюють оголошення, в якому міськгаз нібито не проводитиме ремонтні роботи до підписання індивідуальних договорів газових мереж із щомісячною оплатою в 100 гривень за кожного жителя і 7000 тисяч на місяць з будинку.

Голова Житлового союзу України Олександр Скубченко також вказує на те, що відключити одного споживача газова компанія може тільки за борги.

“Споживач може їх не пустити і якщо він їх не пускає для фізичного споживання за лічильником, то подальше споживання йому повинні виставляти за вищою ціною. При цьому якщо процес спірний, то відключення можуть виробляти державні виконавці тільки за рішенням суду – газова компанія на це права не має, бо такі її дії будуть вважатися самоуправством”, —  зазначив Скубченко і порадив у таких випадках звертатися в поліцію із заявою про порушення.

Реклама

Залишити коментар