Чехія організує платну вакцинацію для негромадян ЄС, які працюють в країні

Вакцина у Чехії обійдеться іноземцям у 38,5 євро

Про це повідомляє Radio Prague International.

Наразі зробити щеплення можуть лише іноземці з постійним видом на проживання, які як і всі громадяни Чехії оплачують стандартну обов’язкову медичну страховку.

Для іноземних громадян, які тимчасово проживають у Чехії, відтепер відкриється можливість пройти вакцинацію від коронавірусу на платній основі.

 У МОЗ Чехії зазначили, що вартість препарату в цьому випадку не перевищить 1000 крон (близько 38,5 євро). Умовою вакцинації є наявність поліса комерційного медичного страхування.

За даними МВС Чехії, в країні на сьогодні проживає 656 тис. іноземних громадян, зокрема вихідців із країн ЄС та інших держав, які включені до загальнодержавної системи обов’язкового медстрахування. Половина із загальної кількості має тимчасовий дозвіл на перебування.

Значна частина іноземців, які тимчасово проживають у Чехії , є українськими громадянами. Між Україною та Чехією, проте, немає двостороннього договору про медичне страхування. Наприкінці квітня в базі даних Біржі праці налічувалося близько 186 тис. працевлаштованих українських громадян. Половина з них проживає в Чехії на підставі тимчасового дозволу.

Реклама

Залишити коментар