У Мінську після екстреної посадки літака затримали засновника каналу Nexta Романа Протасевича

Білоруські силовики затримали засновника каналу Nexta Романа Протасевича після екстреної посадки літака у Мінську.

Про це інформує Радіо Свобода.

У Національному аеропорту Мінська сьогодні позапланово приземлився літак компанії Ryanair, що летів рейсом Афіни-Вільнюс. Пілоти подали сигнал тривоги, оскільки отримали повідомлення про вибухівку на борту.

Зазаначається, що за наказом Лукашенка білоруси підняли в небо військовий винищувач для супроводу літака. На момент отримання повідомлення цивільний літак знаходився поблизу кордону з Литвою, однак для екстренної посадки він попрямував до Мінська. При цьому, екіпаж літака нічого не пояснив пасажирам.

У Мінську пасажирів рейсу компанії Ryanair перевірили, і заарештували відомого журналіста та блогера, засновника телеграм-каналу “Білорусь головного мозку” Романа Протасевича, який летів цим рейсом.

Очільниця білоруської опозиції Світлана Ціхановська відреагувала на затримання Протасевича.

За її словами, абсолютно очевидно, що це була операція спеціальних служб з захоплення літака заради того, щоб затримати активіста та блогера Романа Протасевича.

“Режим поставив під загрозу безпеку пасажирів на борту та всієї цивільної авіації заради розправи над людиною, яка була редактором найбільших білоруських незалежних телеграм-каналів. Тільки за це його визнали терористом, і тільки за це зараз у Білорусі Роману може загрожувати смертна кара”, – йдеться у дописі опозиціонерки у її Telegram-каналі.

Ціхоновська додала, що вже повідомили офіс компанії Ryanair, а також Міжнародну організацію цивільної авіації (ICAO) і зажадали почати розслідування за фактом події та вжити заходів аж до виключення Білорусі з лав організації.

“З сьогоднішнього дня жодна людина, яка здійснює політ над Білоруссю, не може бути впевнена у своїй безпеці. Адже режим зловживає правилами повітряного сполучення заради того, щоб затримувати незгодних”, – написала вона.

Реклама

Залишити коментар