У мережі з’явилося відео із заявою судді Чауса, адвокат каже: змусили

Зниклий у Молдові український екссуддя Микола Чаус опублікував відео в соцмережі, де заявив, що планує повернутися в Україну і заперечив, що його викрали у 2021 році. Адвокат і сім’я судді вважають, що слова Чауса недобровільні і його взяли в полон.

Відеозвернення з’явилося у новоствореному Telegram-канал ChausUA Николай Чаус

“Він планував повертатися (в Україну – ред.) це уже підтверджувала його дружина. Він дає ці заяви недобровільно. Те, що на відео людина, схожа на пана Чауса, сумнівів немає, але його заяви не є добровільними. У нас виник сумнів, що цей телеграм-канал створив пан Чаус. Він не вміє створювати телеграм-канали. Він говорить не так як завжди… Ми вважаємо, що його заяви недобровільні“, – повідомив адвокат ексудді.

За словами українського адвоката, сім’я судді розповідає, що на відео він спілкується незвично для себе, крім того, звертається до дружини не так як завжди, одяг теж не його.   

Українські захисники вважають, що текст звернення, яке озвучив суддя, він не готував.  

На думку адвоката та сім’ї Чауса, суддю викрали.

Вишневий підкреслив, що телеграм-канали зазвичай створюють для системної роботи з аудиторією і подальший контент дозволить припустити, кому вигідні заяви, які озвучуватиме Чаус у соцмережі.  

Водночас, Вишневий вважає, що в подальшому суддя буде видавати інформацію не від себе, а надиктовану кимось.

Наразі, за словами адвоката, Чауса тримають в ізоляції від адвокатів та сім’ї.

17 травня телеграм-канал “ChausUA Николай Чаус” опублікував відео із суддею, який заявив, що наразі він у безпеці і його ніхто не викрадав. Він обіцяв повернутися в Україну найближчим часом.

“Я живий і здоровий і все у мене в порядку. Наразі я перебуваю у повній безпеці і добре себе почуваю.  У цей час не можу повідомити місце мого перебування… Щодо викрадення хочу повідомити, що воно дійсно було, але було не зараз, а у 2016 році. З тих пір мене постійно залякували розправою, змушуючи перебувати в Молдові.  Люди, причетні до цього, бояться, що я повернусь і почну говорити. У найближчий час я маю намір з’явитися в Україні і разом зі своїми адвокатами дати відповідь на всі питання, які цікавлять українське суспільство, НАБУ і ДБР”, – повідомив Чаус.

Реклама

Залишити коментар