КСУ: Тупицькому і Касмініну призупинили виплату зарплат

Суддям Конституційного Суду Олександру Тупицькому та Олександру Касмініну з квітня тимчасово призупинили виплачувати зарплату. Наприкінці березня президент Володимир Зеленський скасував указ про їх призначення суддями КСУ.

Про це у КСУ повідомили на запит «Радіо Свобода».

Так, 30 квітня виконувач обов’язків голови КСУ видав розпорядження про тимчасову зупинку виплати зарплати Тупицькому та Касмініну. Натомість ще у першій половині квітня посадовці кошти отримали.

Виплату зарплат призупинили до вирішення справ за позовами, якими Тупицький і Касмінін оскаржують указ президента щодо скасування їхнього призначення.

Наприкінці березня Володимир Зеленський скасував указ президента-втікача Віктора Януковича від 2013 року про призначення Тупицького та Касмініна. У документі вказано, що зробили це «із метою гарантування додержання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина, забезпечення державної незалежності та національної безпеки».

За законом повноважень звільняти суддів КСУ у президента немає, це можуть зробити лише самі судді цього суду. Сам Тупицький та Касмінін оскаржують указ Зеленського у Верховному Суді, а група народних депутатів від «Європейської Солідарності» та «Батьківщини» звернулась до КСУ з вимогою визнати такі дії президента незаконними.

У жовтні 2020 року ДБР повідомило про підозру Тупицькому за ч. 2 ст. 384 та ст. 386 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від надання показань).

У грудні 2020 року журналісти програми «Схеми» опублікували «плівки Тупицького», які свідчать, що нинішній очільник Конституційного суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Після цього Тупицького викликали до Офісу генпрокурора. Він не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.

Того ж грудня 2020-го президент Володимир Зеленський видав указ про відсторонення Тупицького на два місяці, який глава держави потім продовжив ще на місяць.

Реклама

Залишити коментар