ДБР назвало основну причину аварії Ан-26 під Чугуєвом

Державне бюро розслідувань оголосило про завершення розслідування аварії літака Ан-26 під Чугуєвом Харківської області у вересні 2020 року, внаслідок якої загинули 26 людей. Слідчі ДБР вважають, що вина шістьох підозрюваних у справі доведена.

Про це на брифінгу 13 травня заявив начальник слідчого відділу Держбюро розслідувань Вадим Приймачок.

За його словами, «найбільш основною причиною трагедії» є незаконне надання керівником польотів на аеродромі «Чугуїв» дозволів на польоти Ан-26 конвеєрним способом — тобто літак злітав після заходу на посадку без остаточної посадки.

“У зв’язку з тим, що відбувався зліт конвеєром, вказана поломка не змогла бути виявлена екіпажем своєчасно, а була виявлена на етапі зльоту за швидкості, яка вже не дозволяла здійснити посадку, оскільки в даному випадку могли бути непередбачувані наслідки”, — сказав Приймачок.

Серед інших причин аварії Ан-26 — незаконне допущення до польотів курсантів без належної підготовки, незаконний дозвіл на польоти в нічний час без необхідної кваліфікації командира екіпажу, а також допуск польотів із більшою кількістю людей на борту, ніж передбачалося,

У ДБР вважають, що підозрювані своїми діями хотіли зекономити час і паливо для навчальних польотів. «Однак ніяким чином не можна співставити зекономлені хвилини та літри палива із втраченими життями 26 людей», — сказав Приймачок на брифінгу.

Він також вважає, що слідчі ДБР підтвердили причетність підозрюваних у справі до трагедії: “Ми вважаємо, що кожен із них повинен бути притягнутий до відповідальності — кожен у міру своєї вини”.

Авіакатастрофа Ан-26 на Харківщині сталася надвечір 25 вересня. З 27 людей на борту (20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил і семеро офіцерів, ще одного курсанта не допустили до польоту) одразу після аварії вижили двоє.

Один із них (курсант зі Львова) помер у Харківській лікарні невідкладної медичної допомоги, інший (із Харківської області) лікувався у Харківському військовому шпиталі, він отримав незначні травми.

5 травня Офіс генерального прокурора повідомив про завершення досудового розслідування у справі. Загалом у ній шість підозрюваних: Сергій Дроздов, В’ячеслав Глазунов та двоє його заступників (один із них відповідав за льотну підготовку), екскерівник управління польотами на аеродромі «Чугуїв» та Олександр Турінський.

Їх підозрюють у незабезпеченні безпеки польотів, порушенні правил підготовки та проведення польотів, а також недбалому ставленні до військової служби (ст. 416, ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України). 3 травня суд відправив двох заступників Глазунова, а також Турінського під нічний домашній арешт.

Реклама

Залишити коментар