Дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили: на Буковині зростає кількість безробітних з вищою освітою

Навантаження на одне вільне робоче місце – 12 людей, що на 4 особи більше, ніж торік. Про це інформує пресслужба Чернівецького обласного центру зайнятості.

Кількість актуальних вакансій на Буковині складає 668 одиниць, це на 30% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

За словами директорки Чернівецького обласного центру зайнятості Любові Кожолянко, на ринку праці Чернівецької області вже тривалий час є професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили. Високою є частка безробітних з вищою освітою, хоча роботодавці більше потребують фахівців за робітничими професіями.

“У цьому році 44,9% зареєстрованих безробітних мали повну, базову та неповну вищу освіту, 25,6% – професійно-технічну освіту та майже кожний третій безробітний – загальну середню та початкову освіту”, – зазначила вона.

Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції була серед працівників сфери торгівлі (на одну вакансію претендує 24 особи), службовців, керівників (на 1 вакансію – 21 особа), кваліфікованих робітників сільського та лісового господарства (на 1 вакансію – 17 осіб), професіоналів та найпростіших професії (на 1 вакансію – 14 осіб), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (на 1 вакансію – 10 осіб).

За сприяння обласної служби зайнятості у січні-квітні 2021 року роботою забезпечили 2058 осіб.

Реклама

Залишити коментар