Кабмін ввів декларування зростання цін на бензин і дизпаливо

Кабінет Міністрів України постановою від 29 березня ввів декларування зростання роздрібних цін на бензин і дизельне паливо на 1% і більше.

Документ опублікували на сайті уряду у вівторок.Кабмін вніс бензини марок А-92 і А-95, а також дизпаливо в перелік соціально значущих товарів, затверджений постановою №341 від 22 квітня 2020 року.

“Декларування зміни роздрібних цін на бензини марки А-92 та А-95 і дизельне пальне здійснюється суб’єктом господарювання щодо об’єкта (закладу) роздрібної торгівлі у разі збільшення роздрібної ціни товару на 1% і більше порівняно з роздрібною ціною на момент декларування за 20 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування”, – йдеться в постанові Кабміну.

2 квітня уряд і Нафтогазова асоціація України підписали меморандум про добросовісну конкуренцію на ринку нафтопродуктів, а також про задоволення потреб споживачів на період карантинних обмежень.

За даними агентства Інтерфакс-Україна, представники влади перед підписанням документа вели активні переговори з великими мережами АЗС, наполегливо пропонуючи їм знизити ціни на нафтопродукти, які зросли в останні місяці. Зокрема, по бензину А-95 їм рекомендували встановити ціну до 30 грн за літр. Після підписання документа мережі скинули ціну на бензини на 0,2-1 грн/літр, але в період травневих свят роздрібні ціни на бензини вже відіграли це зниження

Реклама

Залишити коментар