Яценюк: Ми все пам’ятаємо, тому категорично засуджуємо блюзнірське “Можем повторіть!”

День пам’яті і примирення – особливий для всіх народів, які пережили Другу світову війну. Але навіть на тлі колосальної драми найстрашнішої з воєн людської історії трагедія і подвиг українського народу є особливими. Про це написав Арсеній Яценюк, на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами, ні в кого іншого не намагалися вкрасти внесок у розгром нацизму, як в українців.

“Він коштував українцям 2,5 мільйонів загиблих лише на фронтах і ще шести мільйонів замучених і замордованих. Нікому іншому агресор ХХІ сторіччя не плював у обличчя – “Обійшлися б без вас!” Тобто без тих, через кого війна пройшла із заходу на схід і зі сходу на захід і хто дав головний ресурс фронтові – людський, і без якого не було б ніякої перемоги”, — повідомив Арсеній Яценюк.

На його думку у День пам’яті і примирення ми, українці, твердо нагадуємо собі і цілому світові, що маємо право на власну пам’ять про ту війну.

“І про ганебну змову двох тоталітарних режимів, які проклали їй дорогу. І про незчисленні жертви нашого народу, про 700 зруйнованих наших міст і 26 тисяч знищених сіл. І про переможні бої, і про те, як беззбройних кидали під танки. Про всім відомих героїв і про тих, хто боровся за волю України і пам’ять про кого намагалися стерти”, — зауважив він.

Українська риторика стосовно відзначен

І тому, що ми все пам’ятаємо, ми категорично засуджуємо блюзнірське “Можем повторіть!” Що ви, сталінсько-беріївські нащадки, хочете повторити? Мільйони полеглих, досі не злічених і не похованих? Вдів, які впрягалися у плуги замість мобілізованих на фронт коней? ГУЛАГи і блокади?

Тому ми говоримо: Ніколи знов! Ніколи знов не має повторитися трагедія війни. Ті, хто прагне її розпалити, мають бути засуджені, зупинені і покарані. І це буде справжня пам’ять про Війну, яка не повинна знову охопити весь світ.

Реклама

Залишити коментар