Чернівецьку держадміністрацію «оселили» у Заставні, а райрада досі без приміщення – Віталій Гуменний розкритикував дії обласної влади під час формування нових районів

Новий районний поділ Чернівецької області це сюрреалізм, накладений на містечкові амбіції. Таку думку у програмі «Постфактум» на телеканалі ТВА висловив громадський та політичний діяч, колишній заступник голови Глибоцької районної ради Віталій Гуменний.

«На моє бачення і переконання під час поділу районів зворотнього звязку з громадами взагалі не було, наголосив Віталій Гуменний. – Позиція влади була – відчепіться! “ну ви там поговоріть…пропонували скиньте ваші пропозиції”. Скажу особисто я брав участь в переговорах з, будучи заступником Глибоцької районної ради, із Сторожинецькою, Новоселицькою сформувати такі найоптимальніші до цих пір – Сторожинецький, Глибоцький, Герцаївський, Новоселицький. Причому нас підтримували румунські нацменшини. Це 4 райони, які ментально близькі.

Нам дозволили все це обговорити – і все. А потім ми отримали величезний Чернівецький район. Чесно кажучи, я не бачу від нього шкоди. Просто тому, тому що я не знаю до цих пір, чим він займається. Але якщо взяти навіть у межах Чернівецької області, то ми маємо дисбаланс – один великий район і два маленьких.

Чесно, не до кінця не розумію, чим вони будуть займатись. Окрім, звісно того, що вони мають завершити передачу комунальної власності, які були в нас в районах при старому поділі. Чи вони передадуть наприклад на  рівень області чи там якось складуть по принципу об’єднання громад і якось з’єднаються, візьмуть на себе ті ж районні лікарні чи заклади культури? – Цього, здається, не знає зараз ніхто.

Якщо мова йде про нові районні державні адміністрації, то згідно закону за реформу несе відповідальність обласна державна адміністрація. І реформа ж не була раптова. Ми говорили про неї роки і коли голова ОДА знає, що має бути розподіл на райони, то можна ж було спрогнозувати, що знадобиться якесь приміщення їм для роботи?

І от у результаті ми маємо те, що Чернівецька державна районна адміністрація знаходиться – у місті Заставна. Це нонсенс! Я спілкуюся з колегами з інших областей, то мені навіть іноді соромно їм про це казати.

Я знаю багатьох хороших спеціалістів, які пропрацювали по 10-15 років в Глибоцькій РДА, вони мають чималий досвід і бажання працювати. Їм запропонували роботу в новоствореній райадміністрації. Але коли вони вже з Глибоки дісталися до Чернівців і вже з Чернівців до Заставни… У чиновників цього рівня точно не надто високі зарплати, щоб щодня намотувати десятки кілометрів до роботу і додому. Тому люди просто відмовилися. І ми втрачаємо спеціалістів, які мають досвід величезний. І чому це відбувалося? Як на мене це некомпетентність.

При цьому у Чернівцях ми маємо, наприклад, приміщення, де засідала Шевченківська районна рада – величезна будівля. Там і зала засідань є. Але повторюся, це рівень комунікації, а точніше – повної її відсутності – між гілками самоврядуванням. Ми маємо цю диспропорцію, після поділу на райони, яка гіпертрофовано працює. Це відображається на всіх структурах і на всіх рівнях», – заявив Віталій Гуменний.

Реклама

Залишити коментар