Рівень Білогірського водосховища почав істотно знижуватися після того, як російські окупанти відновили спуск води з цього об’єкта на потреби південно-східного Криму.
Про це повідомляє Крим.Реалії.Станом на початок травня рівень води опустився значно нижче смуги прибою. Це сталося за два тижні, що минули з початку спуску води з водосховища.
“Води з Білогірського водосховища спускають більше, ніж туди надходить, відповідно рівень води в ньому став помітно падати. І це тільки початок. Улітку цей процес відбуватиметься набагато швидше, а це означає, запаси корисного об’єму води можуть вичерпатися ще швидше, ніж торік”, — повідомив Крим.Реалії активіст громадського руху Вільний Крим із Білогірського району Решад Меметов.
На річці Біюк-Карасу нижче греблі Білогірського водосховища влада демонтувала земляну дамбу, споруджену торік підрозділами російських трубопровідних військ.
Об’єм води в кримських водоймищах зараз значно менший, ніж спостерігався торік.
“До початку травня загальний сумарний об’єм води у водосховищах, розташованих в річищах річок, склав 85,801 млн кубічних метрів, що на 24,411 млн кубічних метрів більше, ніж місяць тому, але на 8,979 млн кубічних метрів менше, ніж станом на 1 травня 2020 року”, — повідомили у так званому “Гідрометцентрі”.
У Криму спостерігається нестача прісної води: на півострові стрімко міліють водосховища. Через це російські окупанти обмежують постачання води жителям півострова.
До 2014 року близько 85% потреб Криму у водопостачанні забезпечував Північно-Кримський канал, вода яким йшла з материкової частини України, проте після окупації півострова російськими військами його перекрили.
Через обміління водойм окупаційна влада поставила питання про відновлення урядом України водопостачання в Крим, скаржачись на «гуманітарну катастрофу».
Насправді дефіциту води насамперед зазнають російські війська і військові бази, а не населення півострова.
Росія окупувала Крим у 2014 році. Верховна Рада України оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.
Міжнародні організації визнали окупацію Криму незаконною й засудили дії Росії. Водночас Росія називає окупацію «приєднанням Криму» і апелює до «відновлення історичної справедливості».