Зеленський під час візиту до Варшави підписав декларацію з президентами чотирьох країн

Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Варшави підписав спільну декларацію про продовження діалогу та співпраці з колегами з Польщі Анджеєм Дудою, Латвії — Егілсом Левітсом, Литви — Гітанасом Наусєдою та Естонії — Керсті Кальюлайд.

Про це повідомляє Офіс президента.
Підписання документу приурочене до 230-річчя ухвалення Конституції 3 травня — акта, що регулював правову систему в Речі Посполитій і мав історичне значення.

“Вважаємо, що для всіх нас солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для нашої спільної безпеки, є одним із наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, добробуту та стійкості. Керуючись цим переконанням, ми віддані продовженню діалогу та співпраці держав, які ми представляємо”, — йдеться в декларації.

Також президенти переконані, що успіх спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа будувалася на фундаментальних цінностях і принципах: свободі, суверенітеті, територіальній цілісності, демократії, верховенстві права, рівності та солідарності.

“Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності”, — наголошується в документі.

Володимир Зелеснький у понеділок, 3 травня, перебуває з робочим візитом у Польщі, де відзначається річниця першої Кинституції Речі Посполитої. Очікується, що в межах поїздки він проведе переговори з президентами Польщі, Латвії, Литви та Естонії.

Перша Конституція Речі Посполитої була ухвалена Сеймом 3 травня 1791 року. Її вважають однією з найстаріших у Європі. Однак місцеві магнати та окупація Польського королівства російськими військами у 1792 році завадили ввести в дію положення цього документу.

Реклама

Залишити коментар