Польща офіційно підтримала перспективу членства України в ЄС

Президент України Володимир Зеленський та президент Польщі Анджей Дуда провели зустріч у Варшаві. Глави держав підписали спільну декларацію, якою Польща підтвердила підтримку майбутнього вступу України в Європейський Союз.

Про це президенти розповіли під час спільного брифінгу після зустрічі.

Так, Дуда розповів, що під час зустрічі президенти говорили про майбутній вступ України в НАТО та ЄС. Польський президент зокрема зазначив, що питання безпеки України будуть порушувати на саміті НАТО у Брюсселі, який відбудеться у червні. 

“Наша двостороння зустріч з президентом Зеленським завершилася підписанням спільної декларації щодо європейської перспективи для України — належності до ЄС. Польща продовжує підтримувати Україну в цьому питанні”, — сказав Дуда.

Також Зеленський розповів, що Дуда підтвердив, що планує приїхати на саміт Кримської платформи. Польський президент своєю чергою нагадав, що Польща не збирається визнавати анексію Криму.

Крім того, Зеленський сказав, що хоч між нашими країнами є «деякі історичні питання», але у найближчому майбутньому Україна та Польща ці проблеми вирішать. Дуда теж запевнив, що сподівається, що між нашими країнами не буде непорозумінь через історію.

Зазначимо, що декларація не є документом, який зобов’язує до тих чи інших дій. У ній Польща всього лиш проголошує власні цінності та висловлює солідарність з Україною. Однак це також важливий політичний жест з боку Варшави.

Зеленський та Дуда зустрілися в межах урочистостей з нагоди відзначення 230-річчя від дня ухвалення польської конституції. Разом із президентами Естонії, Латвії та Литви глави п’ятьох країн також підписали спільну декларацію.

У цьому документі президенти висловили солідарність в розумінні фундаментальних принципів, які вважають важливими для Європи: “До них, без сумніву, належать: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність. Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності”.

Реклама

Залишити коментар