Італійська компанія купує 10 додаткових українських двигунів для ракети-носія Vega на майже €6 млн

Конструкторське бюро «Південне», виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова та італійська компанія AVIO S.p.A домовилися про додаткове постачання 10 двигунів українського виробництва для ракети-носія Vega загальною вартістю майже 6 мільйонів євро.

Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ.

Очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що розширення участі в європейській програмі Vega свідчить про надійність та конкурентність інженерних розробок української ракето-космічної галузі.

“Якісний високотехнологічний експорт розвиває українську економіку, забезпечує замовлення для підприємств, робочі місця для українських спеціалістів”, — зауважив він.

Чинний контракт на постачання 11 блоків маршового двигуна (БМД) розрахований до 2023 року. Сім блоків за ним вже поставили, один відвантажать замовнику найближчим часом, ще три перебувають у процесі виробництва. 

Ракета-носій легкого класу Vega є спільним проєктом Європейського космічного агентства та Італійського космічного агентства. Держпідприємства «КБ “Південне”» та «ВО Південний машинобудівний завод» співпрацюють з італійською компанією AVIO S.p.A. за програмою Vega з 2004 року.

Усього за роки співробітництва українська компанія вже виготовила та поставила AVIO S.p.A. понад 20 блоків маршового двигуна, останні з яких — на початку 2021 року.

Особливістю БМД є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому вдається розводити супутники на різні орбіти.

Реклама

Залишити коментар