В «Укрпошті» прогнозують сотні мільйонів гривень збитків у 2021 році, якщо регулятор не підвищить тарифи

Державна «Укрпошта» може отримати за 2021 рік 700 млн гривень збитків, якщо регулятор відмовиться підвищити тарифи, відповідно до росту ринкових цін. За перший квартал збитки уже становлять 128 млн.

Про це у Facebook заявив гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Спочатку він розповів про досягнення компанії за 2020 рік, згідно з міжнародним аудитом. Так, «Укрпошта» отримала понад 160 млн грн чистого прибутку. З них половину мають скерувати до держбюджету.

“Ми увійшли в “Червону книгу” унікальних держкомпаній, які не тільки вижили в умовах коронавірусу і конкуренції, а й показали позитивний результат”, — зазначив Смілянський.

Водночас продовжив, що результати першого кварталу 2021 року не такі втішні: «Укрпошта» отримала 128 млн грн збитку. Каже, що причиною цього є те, що державний регулятор відмовився підвищувати тарифи до ринкового рівня.

“Чи може компанія, де тарифи на авіаперевезення зросли в 3-4 рази, мінімальна зарплата на 25-37%, паливо, оренда, комуналка на 20-60% працювати за тарифами 2020? Може, правда тоді лінія незмінного тарифу буде нагадувати пряму “лінію смерті” на кардіограмі”, — написав очільник «Укрпошти».

Він зазначив, що якщо тарифи на доставку пенсій з 1 квітня підвищили на 11%, то тарифи на листи залишили на рівні 2020 року.

Також Смілянський нагадав, що держрегулятор запропонував «Укрпошті» підвищити тарифи на доставку листів на 10% з 1 липня (або 5% за рік). Зазначає, що при зростанні витрат на 30-40% це залишить компанію збитковою.

Наголошує, що якщо тарифи залишаться такими як зараз, а уряд не відмовиться від ідеї перевести пенсіонерів у банки для отримання пенсій (зміни мають запрацювати з 1 вересня), то «Укрпошта» закінчить рік з понад 700 млн грн збитку. Також буде змушена звільнити більше як 14 тисяч працівників.

“А з цим закінчиться й історія успішної реформи в державному секторі”, — вважає Смілянський.

Більше місяця я дивував команду і навіть дружину стриманістю та відсутністю публічних коментарів вперше за 5 років….

Опубліковано Igor Smelyansky – Ігором Смілянським Четвер, 29 квітня 2021 р.

Реклама

Залишити коментар