Патріарх Варфоломій: Людство ніколи не повинно забувати трагічні наслідки власних невдач

Україна і український народ зазнали найстрашнішої ядерної катастрофи в історії – на Чорнобильській атомній станції. Про це заявив Вселенський Патріарх Варфоломій у спеціальному відеозверненні до події Київського Безпекового Форуму, організованої Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”.

За словами Варфоломія, сьогодні, рівно через 35 років, коли православні християни знову вступили в Тиждень Святих Страстей нашого Спасителя, відгомін тих вибухів – наслідки яких були відчутні далеко в тодішньому Радянському Союзі, – все ще лунає в наших умах і наших серцях.

“У цю сумну річницю ми оплакуємо жертв катастрофи, яка не тільки поширилася на сусідні з Україною країни на півночі та заході, а й мала вплив на ширший регіон на півдні та сході, породжуючи хвилі екологічного руйнування, незворотну шкоду для здоров’я та втрати людського життя”, —  додав Вселенський Патріарх.

Він зазначив, що упродовж 1950-х та 1960-х років використання ядерної енергії в мирних цілях було багатообіцяючою надією для людства.

“Жахлива Чорнобильська аварія нагадала нам усім, наскільки передчасним та поспішним був такий підхід і такі очікування”, — зазначив він.

Патріарх Варфоломій наголосив, що людство ніколи не повинно забувати трагічні наслідки власних невдач і навчитися говорити “ні” технологіям зі шкідливим впливом на довкілля.

“Мабуть, найбільший урок, який ми можемо взяти з Чорнобиля, – це те, що ми ділимо світ з усіма людьми та всіма живими істотами. Наш світ один, єдиний і неповторний. Забруднення не знає кордонів. Ми всі покликані усвідомити важливість стриманості та поваги, надії на чистіший та безпечніший світ, на чисту й безпечну енергію, яка сьогодні є справді можливою і життєздатною. Це шлях покаяння”, —  сказав він.

Патріарх підкреслив, що люди повинні навчитися говорити “так” альтернативній системі цінностей, іншому способу життя: такому, що стверджує красу та гідність усіх людей та всіх речей. Наш вибір та дії позначаються на кожній деталі нашої планети та впливають на майбутнє наступних поколінь”.

“Як Мати-Церква нашого улюбленого українського народу, ми всім серцем молимось, щоби пам’ять про Чорнобиль не була марною. Натомість хай вона буде вічною та перетворюючою. Хай буде благословенний Страсний Тиждень! Нехай Божа благодать буде з усіма вами!”, — звернувся Вселенський Патріарх Варфоломій до українців.

Реклама

Залишити коментар