На підірваних російськими агентами складах у Чехії була зброя для України – чеські ЗМІ

Через вибух на арсеналі в 2014 загинули двоє людей, руйнування призвели до збитків у сотні мільйонів чеських крон.

Вибух на складах боєприпасів у Чехії був, ймовірно, організований російськими агентами для зриву постачання зброї – зокрема, і до України. До такого висновку дійшли чеські медіа –  IrozhlasRespectNovinky та видання SZ.

Мовиться про вибух, що стався 16 жовтня 2014-го на складах озброєння в районі Врбетіце у Моравії. Він призвів до численних руйнувань і загибелі двох людей. Проте лише тепер слідство з’ясувало причини тих події.

Напередодні ввечері під час термінового брифінгу чеський уряд звинуватив Росію в організації диверсії. Прага вирішила вислати 18 російських дипломатів, яких підозрюють в причетності. Та оголосила у розшук двох працівників російської військової розвідки – Петрова та Боширова. Тих самих, які під іменами Мишкіна та Чепіги причетні до отруєння “Новічком” російського ексрозвідника Сергія Скрипаля і його доньки у 2018 року.

СМИ нашли квартиры подозреваемых в отравлении Скрипалей ГРУшников Мишкина и  Чепиги

Саме вони, скоріше за все, у 2014 році підклали на військові склади вибухівку. За версією слідства, вона мала здетонувати під час транспортування зброї, яку для України закупив болгарський торговець Еміліан Ґебрев. Проте вибухівка спрацювала раніше.

Сам Ґебрев у 2015 році також став об’єктом атаки російських агентів – двічі труїли тим же “Новічком”. Крім того, намір Кремля зірвати постачання зброї міг бути націлений ще й на Сирію – компанія Гебрева постачала зброю також сирійським антиурядовим групам.

Реклама

Залишити коментар