Гендиректор Pfizer каже, що людям, ймовірно, знадобиться третя доза вакцини після повного щеплення

Генеральний директор американської фармкомпанії Pfizer Альберт Бурла заявив, що за 12 місяців після повного щеплення проти коронавірусу (тобто введення двох доз препарату) людям, ймовірно, потрібно буде ввести ще одну. Окрім того, за його словами, щеплення проти COVID-19 потрібно буде робити щорічно.

Про це він сказав на відеоконференції CVS Health у четвер, 15 квітня.

Зокрема, за словами Альберта Бурла, останні дослідження медиків показали, що після щеплення високоефективними вакцинами проти коронавірусу навіть за 6 місяців зберігається високий рівень імунітету. Однак із часом він все ж знижується.

На думку гендиректора Pfizer, десь між 6-им та 12-им місяцями після вакцинації людям необхідно буде зробити ще одне щеплення проти коронавірусу. Окрім того, він зазначив, що цілком ймовірно, що людям потрібно буде ревакцинуватися проти COVID-19 щорічно. А втім, це ще потребує підтвердження.

Є вакцини, наприклад, проти поліомієліту, яких дорослій людині вистачає в одній дозі. Є вакцини як, наприклад, проти грипу, які потрібно вводити щороку. Так от, коронавірус більше схожий на грип, ніж на поліомієліт”, ㅡ каже Бурла.

Він додав, що ключову роль відіграватиме поява нових варіантів коронавірусу.

Надзвичайно важливо охопити групу людей, які є більш сприйнятними до вірусу. Тому що група людей ㅡ це те, що визначає, як багато реплікацій зробить вірус та те, чи з’являться нові варіанти вірусу”, ㅡ сказав гендиректор Pfizer.

Навіщо потрібні додаткові дози?

Фармкомпанії Pfizer та BioNTech почали досліджувати можливість введення третьої дози вакцини ще в лютому, щоби краще зрозуміти імунну відповідь проти нових варіантів вірусу.

Окрім того, про можливість вводити ще одну, «бустерну» дозу вакцини говорили в іншій американській компанії ㅡ Moderna. Таким чином у компанії хочуть протистояти південноафриканському варіанту коронавірусу. Наскільки додаткове щеплення буде ефективним та безпечним, має перевірити Національний інститут алергії та інфекційних хвороб США.

Реклама

Залишити коментар