На Буковині виявили африканську чуму свиней: знищать 21 тисячу голів

На Буковині у селі Котелеве колишнього Новоселицького району на свиногосподарстві СТзОВ “Котелеве” у період з 11 по 13 квітня загинуло понад 400 свиней: 100 свиноматок та 320 голів молодняку. Причиною загибелі стала африканська чума свиней. Про це у коментарі МБ повідомила начальниця Головного управління держпродспоживслужби у Чернівецькій області Анжела Косован.

У свиногосподарстві “Котелеве” виявили африканську чуму свиней. Результати підтверджені Івано-Франківською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби. До ранку 13 квітня померло приблизно 400 голів – більше молодняку. У середньому тепер доведеться знищити 21 тисячу голів.

Сьогодні вранці 14 квітня з цього приводу в ОДА відбулося термінове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. На ній оголосили свиногосподарство “Котелеве” епізоотичним осередком щодо африканської чуми свиней та накласти карантинні обмеження на це господарство.

Місцем переробки і забою свиней із зони захисту визначили консервний цех ТОВ ТПК “Грін Рей” та забійне підприємство ТОВ “Арвіона” м. Новоселиця.

Також проведуть обстеження мисливських угідь на виявлення загиблих та підозрілих диких кабанів;

Саме господарство підпадає під карантин на 40 діб.

Реклама

Залишити коментар