В Україні подешевшали хліб, яйця, картопля і не тільки

За тиждень, із 5 по 11 квітня, в Україні зафіксовано зниження вартості деяких соціальних продуктів. Зокрема, подешевшали деякі види хліба, круп, масла вершкового, яєць, цибулі, моркви та картоплі.

Як повідомляє пресслужба Мінекономіки, про це йшлося на координаційній зустрічі заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з представниками торговельних мереж і профільних асоціацій стосовно цін на продукти харчування.

“За даними оперативного моніторингу Держстату споживчих цін на соціально значущі товари, спостерігається стабілізація цінової ситуації – ріст цін зупинився, і підстав для подальшого зростання не вбачається. Також за останній тиждень зафіксовано зниження вартості деяких соціальних продуктів, зокрема, деяких видів хліба, круп, масла вершкового, яєць, цибулі, моркви та картоплі”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що, за оцінками представників рітейлу, до Великодніх свят цінова ситуація на продукти залишатиметься стабільною. Зокрема, представники Союзу птахівників України підтвердили, що у найближчий місяць збільшення цін на яйця та м’ясо птиці не передбачається. Представники НАЦУ «Укрцукор» також наголосили, що немає передумов для зростання ціни на цукор.

Що стосується цінової ситуації на внутрішньому ринку цукру, “було відмічено, що попит і пропозиція збалансовані, зростання цін не спостерігається. На сьогодні оптово-відпускні ціни складають 21,35-22 грн/кг з ПДВ”, повідомили в пресслужбі «Укрцукру».

Зокрема, це пов’язано з очікуванням найближчим часом на імпорт в Україну 120 тис. тонн цукру-сирцю для подальшої переробки на внутрішньому ринку. Також у деяких регіонах України оптово-відпускна ціна на цукор вже знизилась.

У Мінекономіки заявили, що підтримують постійний діалог з виробниками харчової продукції та рітейлерами, а також здійснюють низку інших заходів для забезпечення цінової стабільності на продовольчому ринку.

За недавнім повідомленням Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), світові ціни на продовольство зростають десятий місяць поспіль. Зростання цін, яке обумовлюється об’єктивними чинниками, є загальносвітовою тенденцією.

Реклама

Залишити коментар