ЗМІ оприлюднили нові аудіозаписи у справі про катастрофу рейсу МН17 на Донбасі

Нідерландська телерадіокомпанія NOS опублікувала розшифровку нових аудіозаписів у справі про катастрофу рейсу МН17 на Донбасі в липні 2014 року.

На них зафіксовані, зокрема, переговори одних з головних підозрюваних Сергія Дубинського і Ігоря Стрєлкова-Гіркіна.

За даними ЗМІ, переговори перехопили українські спецслужби. Більше десятка записів були оприлюднені Міжнародною слідчою групою.

У день авіакатастрофи 17 липня Дубинський заявив, що має прямий контакт з Москвою. На записах чути, як в той же день Дубинський говорить про ракетну установку Бук на підконтрольній бойовикам території.

Приблизно через півгодини після аварії Боїнга Дубинський дізнався від терористів, що вони нібито збили український винищувач. Йому знадобилося майже дві години для того, щоб з’ясувати, що в цей же час був збитий пасажирський літак.

При цьому, з опублікованих аудіозаписів неясно, хто саме віддав наказ стріляти з Бука.

У публікації нідерландських ЗМІ також говориться, що той факт, що Дубинський і його спільники могли не знати, по якій цілі випустили ракету, не має значення для звинувачення, відзначається в публікації.

Аналіз переговорів також говорить про те, що вплив Росії на бойовиків Донбасу зростав. Москва була залучена у військово-стратегічні рішення, а терористи отримували від РФ засоби зв’язку, захищені від прослуховування. Стверджується, що до постачання апаратури мала стосунок ФСБ.

Пасажирський Boeing-777 малайзійських авіаліній, що виконував рейс МН17 з Амстердама в місто Куала-Лумпур, було збито збройними силами РФ над окупованим Донбасом 17 липня 2014 року. На борту лайнера було 283 пасажири і 15 членів екіпажу. Всі вони загинули.

Об’єднана слідча група, яка веде міжнародне розслідування катастрофи Боїнга МН17, зробила висновок, що літак був збитий ракетою, випущеною зенітно-ракетним комплексом Бук поблизу населеного пункту Сніжне. При цьому слідчі впевнені, що ракетний комплекс був доставлений в Україну з Росії.

На початку 2020 року прокуратура Нідерландів висунула обвинувачення чотирьом підозрюваним у справі про катастрофу рейсу MH17 над Донбасом.

Серед підозрюваних: Сергій Дубинський (позивний Хмурий), Ігор Гіркін (позивний Стрєлков), Олег Пулатов (позивний Гюрза), Леонід Харченко (позивний Крот).

Реклама

Залишити коментар