Арсеній Яценюк: НАТО — це безпекова парасолька, яка дасть Україні можливість зберігати свою незалежність

“Сильні українські Збройні Сили, які адаптовані до стандартів НАТО – це і є шлях, як швидше зробити Україну членом Північноатлантичного альянсу”, — наголосив прем’єр-міністр 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк в ефірі програми «Суспільна студія» телеканалу UA: Перший.

НАТО, підкреслив Арсеній Яценюк, —  це “єдина безпекова парасолька, яка дасть можливість Україні дійсно зберігати свою незалежність, мати сильну армію і в тому числі повернути території, які незаконно відібрала Росія, —  Донецьк, Луганськ і Крим”.

“Конституційні обов’язки і присяга, яку давав президент України, —  це боронити українську державу. І конституційний обов’язок – це виконати те, що написано в Основному Законі – стати членом НАТО”—  сказав Арсеній Яценюк.

Лідер «Народного фронту» нагадав, що процес отримання Плану дій щодо членства в НАТО був розпочатий ще у 2008 році, коли він був спікером Верховної Ради України, і підписав тоді спільну відозву до Альянсу.

“Членство в НАТО завтра не буде, і післязавтра воно також не настане. Але шлях, по якому йде Україна, —  зробити сильні українські Збройні Сили, —  це ключовий шлях для того, щоб не дати Росії можливості далі просуватися на українську територію, що вона однозначно хоче. І друге — сильні українські Збройні Сили, які адаптовані до стандартів НАТО —  це і є шлях, як швидше зробити Україну членом Північноатлантичного альянсу”, — наголосив він.

Арсеній Яценюк підкреслив, що президент Зеленський за 2 роки на посаді категорично змінив риторику стосовно російської агресії. Зараз риторика президента Зеленського —  практично як ідеологічні основи політичної партії “Народний фронт”. Тобто, зараз Зеленський став на суто патріотичні позиції: членство в НАТО, членство в Європейському Союзі, Росія – агресор, українська армія повинна бути найсильніша, проти Росії повинні бути введені санкції…

“НАТО – це не просто військовий блок. Це радянська пропаганда розповідала, що це військовий блок. А це об’єднання вільних країн, які хочуть себе захищати і які по факту захищають і демократію у світі”—  наголосив Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк вважає, що 2014-2016 роках, коли він був прем’єр-міністром, політичний діалог і підтримка країн-членів НАТО України була на найвищому рівні, починаючи з американської адміністрації і президента, і закінчуючи кожною країною-членом Альянсу.

“Політична воля тоді була набагато сильніша”,  зауважив політик.

Реклама

Залишити коментар