Кремінь заявив про чергову атаку на мовний закон

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь переконаний, що законодавчі ініціативи, які перешкоджають імплементації мовного закону, не мають жодних перспектив.

Про це він сказав під час засідання парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій, на якому розглядалося питання щодо включення в порядок денний сесії Верховної Ради законопроєкту №4628 щодо внесення змін до Закону «Про фахову передвищу освіту», повідомляє пресслужба уповноваженого.

“Автори законопроєкту під виглядом «імплементації норм Конституції України, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин та рекомендацій Венеційської комісії» всупереч чинному законодавству України хотіли внести зміни щодо обов’язкового використання державної мови в освітньому процесі. Це далеко не перша спроба внести зміни до Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та Закону «Про освіту». Чергова атака на мовний закон укотре демонструє, що ми рухаємось у правильному напрямку”, – сказав Кремінь.

Він зазначив, що такі законодавчі ініціативи однозначно не мають перспектив, бо є Конституція України і закони, які вже діють.

Кремінь додав, що прийняття законопроєкту №4628 фактично призведе до створення для громадян України, які здобувають фахову передвищу освіту та не володіють іншою мовою, ніж державна, а також для тих громадян України, які належать до корінних народів або національних меншин, додаткових обмежень за мовною ознакою та перешкод для здобуття фахової передвищої освіти державною мовою. “Цей законопроєкт у запропонованій редакції не може бути підтриманий”, – сказав він.

Реклама

Залишити коментар