COVAX виділяє Україні майже 948 тисяч додаткових доз вакцини Pfizer

Глобальна ініціатива COVAX вирішила виділити додаткові 947,7 тис. доз вакцини проти коронавірусної інфекції, розробки Pfizer-BioNTech.

Про це заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив у Facebook.

“Глобальна ініціатива COVAX повідомила Міністерству охорони здоров’я України про виділення додаткових 947 700 доз вакцини проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech”, – написав Ляшко.

За його словами, орієнтовні терміни поставки цієї вакцини – до кінця червня. Держсанлікар нагадав, що найближчим часом Україна має отримати 117 тис. доз вакцини Pfizer. Ця вакцина буде використана для щеплення осіб, які перебувають в інтернатних закладах та будинках для літніх людей, а також персоналу установ.

Глобальна ініціатива COVAX повідомила Міністерству охорони здоров’я України про виділення додаткових 947 700 доз вакцини…

Опубліковано Віктором Ляшком Середа, 31 березня 2021 р.

Як повідомлялося, міністр охорони здоров’я Максим Степанов розраховує на підписання контрактів щодо поставок ще 15 млн доз вакцини проти коронавірусної інфекції.

Протягом квітня-травня Україна має отримати 4,9 млн доз вакцин проти коронавірусної інфекції.

За добу 30 березня першу дозу вакцини COVID-19 отримали 18 668 осіб, з початку вакцинальної кампанії щеплено 231 566 осіб, з яких завершили вакцинацію (отримали дві дози) дві особи.

Вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюватимуть медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

На сьогодні Україна отримала 500 тис. доз вакцини Covishield виробництва індійського Інституту сироватки крові. Ця вакцина схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія. В Україні вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року.

Також в Україну прибуло 215 тис. доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Вакцина Sinovac (CoronaVac) спершу повинна пройти лабораторний контроль Міністерства охорони здоров’я.

Реклама

Залишити коментар