В YouTube проти України активізувалися російські “ботоферми” – заява Єврокомісії

За три місяці було заблоковано більше 20 YouTube-каналів

Єврокомісія оприлюднила доповідь в рамках реалізації Кодексу поведінки інтернет-платформ проти дезінформації, який мав на меті узагальнити дії платформ в боротьбі з дезінформацією щодо вакцинації і боротьби з COVID-19. Цей документ оприлюднено на сайті Єврокомісії, повідомляє “Укрінформ”.

У той же час стало відомо, що тематичну доповідь від платформи Gооgle “опосередковано” засвідчив сплеск активності російських “ботоферм” в YouTube, який був спрямований проти України, в кінці минулого і на початку поточного року.

Така інформація оприлюднена в оперативній доповіді Gооgle, що додається до документа Єврокомісії. Зокрема, в доповіді Gооgle наводяться наступні дані:

  • Листопад 2020 року: було зупинено 10 YouTube-каналів в рамках розслідування скоординованих операцій, пов’язаних з Росією.
  • Грудень 2020 року: був зупинений один YouTube-канал і один рекламний аккаунт, які розміщували контент, критичний до української влади.
  • Січень 2021 року: були зупинені 12 YouTube-каналів в рамках розслідування операцій впливу, пов’язаних з Україною.

Як стало відомо, “недружні” дії російських “ботоферм” були спрямовані не тільки проти України, а й проти Заходу, включаючи ЄС, США і Великої Британії, проти діяльності ключових міжнародних організацій, а також мали на меті дискредитацію міжнародних зусиль по організації вакцинації проти коронавірусу.

Реклама

Залишити коментар