Уряд зберіг поточну ціну на електроенергію на рівні 1,68 грн

Кабінет Міністрів підтримав рішення про збереження ціни на електроенергію для населення на рівні 1 гривні 68 копійок за кіловат/годину після 31 березня 2021 року.

Таке рішення уряд ухвалив 25 березня, повідомляє прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своєму каналі у Telegram.

Він зазначив, що державна компанія «Енергоатом» продовжить постачати електроенергію для людей за поточною ціною. На який період, Шмигаль не уточнив.

Водночас, за його словами, уряд дозволив компанії «повноцінно працювати на ринку». Це, мовляв, надасть «Енергоатому» можливість отримувати необхідні кошти для ремонтів, модернізації та безпечного функціонування атомних електростанцій.

“Питання тарифів, розвитку енергетичних ринків та конкуренції на них постійно залишається на нашому (урядовому — ред.) порядку денному”, — додав Шмигаль.

Нагадаємо, з першого січня, в Україні перестав працювати пільговий тариф на електроенергію. Відтоді вартість розраховуватиметься за єдиною ціною — 1,68 гривні за кВт/год.

У Міністерстві енергетики заявили, що продовжили термін дії положення про покладання спеціальних обов’язків, за яким і зберігається єдиний тариф 1,68 гривні за кВт/год. Без нього ціна на електроенергію зросла б у понад 2,5 раза — до 3,30 гривні за кВт/год.

Попри це, зростання тарифу все-таки відбулося, бо уряд скасував пільговий тариф за перші 100 кВт/год, який складав 90 копійок. Тобто якщо раніше ви сплачували за перші 100 кВт/год за тарифом 90 копійок (загалом виходило 90 гривень), то з 1 січня за ці 100 кВт/год доведеться платити за єдиним тарифом — 168 гривень. Зростання складає 78 гривень.

Реклама

Залишити коментар