У храмі УПЦ МП проголосили «анафему» Епіфанію. В ПЦУ відповіли

У Запорізькому храмі Української православної церкви Московського патріархату вирішили накласти «анафему» на голову Православної церкви України митрополита Епіфанія.

Про це пишуть видання «Бабель» та заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків Православної церкви України Євстратій Зоря у Facebook.

Так, відеозапис служби у Запоріжжі з’явився у соцмережі Facebook. На ньому видно, як два диякона зачитували текст, у якому проголошують «анафему» Філарету, а також почесному патріарху ПЦУ Філарету.

«Бабель» повідомляє, що очолював цю службу митрополит УПЦ МП Лука. Видання зазначає, що Лука вже не вперше піддає «анафемі» Філарета, однак щодо Епіфанія митрополит УПЦ МП такого ще не робив.

У відповідь на це речник ПЦУ Євстратій Зоря вирішив пожартувати, що Луку тримають у заручниках. Таке припущення він аргументував тим, що на одному із фото на одязі митрополита УПЦ МП є зображення, схоже на офіційну символіку ПЦУ.

“Любов до прокльонів і публічного злослів‘я притаманна виступам і публікаціям цього ієрарха протягом тривалого часу. Але раптом все насправді є не таким, як здається? Можливо хтось захопив цього владику в заручники і примушує його раз за разом писати і заявляти речі, які за духом і стилем більше нагадують комсомольську антирелігійну агітацію?”, — написав представник ПЦУ.

Євстратій Зоря також додав, що Лука своїми діями “демонструє повну богословську і канонічну безграмотність, елементарну невихованість і психологічну неврівноваженість”.

Митрополита РПЦ в Запоріжжі Луку (Коваленка) тримають в заручниках і він просить про допомогу?

Мережу облетів…

Опубліковано Євстратієм Зорею Вівторок, 23 березня 2021 р.

Розкритикувало «анафему» і профільне церковне видання «Духовний фронт України». Там вважають, що такими діями Лука перевищує свої обов’язки, а також демонструє канонічну-правову неграмотність.

Реклама

Залишити коментар